Przejdź do treści

dr n.med. Marcin Sokołowski

SPECJALIZACJA:

Onkologia
Choroby wewnętrzne

NOTKA BIOGRAFICZNA:

W roku 2016 ukończył z wyróżnieniem wydział lekarski Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

W 2019 roku obronił pracę doktorską „Analiza polimorfizmu genów kodujących białka uczestniczące w szlaku nekroptozy w szpiczaku plazmocytowym”.

 

Obecnie w trakcie specjalizacji z Onkologii Klinicznej, realizowanej w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu.

W latach 2016-2019 pracował na Oddziale Wewnętrznym w Specjalistycznym Szpitalu im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Od 2017 roku zatrudniony przez Polskie Towarzystwo Medycyny Paliatywnej – Oddział w Wałbrzychu, gdzie realizuje świadczenia w ramach Hospicjum Domowego oraz Poradni Medycyny Paliatywnej. Od 2018 pozostaje pracownikiem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Specjalistycznym Szpitalu im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Od 2019 roku pracuje na Oddziale Onkologii Klinicznej Chemioterapii Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Dysponuje kilkuletnim doświadczeniem w zakresie chorób wewnętrznych, onkologii, ultrasonografii jamy brzusznej i tarczycy oraz leczenia bólu. Ponadto ukończył liczne kursy doskonalące z zakresu ultrasonografii oraz leczenia bólu. Współautor licznych publikacji z zakresu onkologii oraz hematonkologii, a także aktywnym uczestnik badań klinicznych w zakresie nowotworów przewodu pokarmowego.

Zakres działalności

 – porady internistyczne

 – porady onkologiczne

 – poradnia leczenia bólu

 – porady w zakresie leczenia objawowego chorób nowotworowych

 – USG jamy brzusznej

 – USG tarczycy

Skip to content