Jakość i Bezpieczeństwo

W celu zapewnienia najwyższej jakości naszych usług, bezpieczeństwa oraz komfortu pacjentów obiekt MKMedic wyposażony został zgodnie ze światowymi standardami i normami w unikatowe rozwiązania technologiczne i organizacyjne

 
Budynek placówki

Nowoczesny obiekt o pow. ok. 1300 m kw., zaprojektowany przez polskich architektów, zgodnie z najnowszymi międzynarodowymi standardami architektonicznymi

 
System podwyższonego ciśnienia

Specjalne czujki ciśnieniowe zapewniają różnicę ciśnień pomiędzy salą operacyjną z salami z nią sąsiadującymi. Nadciśnienie na bloku operacyjnym uniemożliwia przedostawanie się zanieczyszczeń i bakterii z innych pomieszczeń.

 
Sala operacyjna

Wykonanie ścian i sufitów w salach operacyjnych uniemożliwia wnikanie drobnoustrojów w ściany i sufit. Ściany i sufit są w całości wodoodporne co umożliwia ich cykliczne mycie i dezynfekcję.

 
Antyelektrostatyczne podłogi

Zastosowane specjalne kauczukowe wykładziny są w pełni odporne na działanie wszystkich dostępnych środków dezynfekujących a także odprowadzają ładunki elektrostatyczne.

 
Bezdotykowe systemy otwierania drzwi

Na całym bloku operacyjnym wszystkie drzwi prowadzące na sale operacyjne są wyposażone w bezdotykowe systemy otwierania. Dzięki temu personel przed i w trakcie operacji nie ma styczności z żadnymi z elementów z wyposażenia. Zapewnia to dodatkowe zabezpieczenie antybakteryjne.

 
Filtry absolutne ( HEPA)

Zastosowane na sali operacyjnej filtry powietrza zatrzymują wszystkie drobnoustroje.

 
Śluza operacyjna z myjnią rąk

Zainstalowane w myjni rąk bezdotykowe baterie sprawiają, że personel medyczny bez dotykania kranów ma możliwość dokładnego umycia przed zabiegiem operacyjnym.

 
Sterylizatornia

Nasza placówka posiada wydzielone pomieszczenie do sterylizacji. Najnowszej generacji sterylizator firmy Melag zapewnia pełną sterylność narzędzi chirurgicznych oraz ciągłą kontrolę procesu sterylizacji.

 
Narzędzia i materiały operacyjne

W celu redukcji do minimum ryzyka zakażeń szpitalnych pracujemy wyłącznie na jednorazowych materiałach operacyjnych, używamy jednorazowego sprzętu anestezjologicznego i w większości jednorazowych narzędzi chirurgicznych. Procesowi sterylizacji poddawane są tylko niektóre wysokospecjalistyczne narzędzia operacyjne.

 
Własne awaryjne zasilanie

Posiadamy własny nowoczesny agregat prądotwórczy, a także system elektronicznych zasilaczy

 
Farby antybakteryjne

Wszystkie wewnętrzne ściany pokryte są specjalną, unikatową farbą o wieloletnim działaniu antybakteryjnym.

 
Instalacja gazów medycznych

W całym szpital rozprowadzony jest najnowszej generacji system gazów medycznych firmy Inmed. Poza centralnym monitoringiem parametrów jest on także wyposażony w system poboru i kontroli zainstalowany na salach operacyjnych a także salach chorych. Dzięki temu lekarz prowadzący zabieg operacyjny ma możliwość ciągłej kontroli i regulacji gazów medycznych.